Reklama

Reklama

[WIDEO] W Krakowie wręczono Nagrody im. Benedykta Polaka

Opublikowano: 13 października 2020 12:34
Autor: ksz, źródło: Starostwo Powiatowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

aktualnosci W dniu 10 października w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenie Nagród im. Benedykta Polaka. W skład Kapituły wchodzą m.in. przedstawiciele z Powiatu Łęczyckiego i Miasta Łęczycy. Pierwsze Nagrody były wręczane w Archikolegiacie w Tumie pod Łęczycą, w zeszłym roku Gala wręczenia Nagród odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, a w tym roku wydarzenie miało miejsce w Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Reklama

Udział w uroczystościach wzięli przedstawiciele kancelarii Prezydenta RP – Pana Andrzeja Dudy, Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotra Glińskiego, wyróżnieni profesorowie z Polski i z zagranicy, zaproszeni dyplomaci oraz członkowie Kapituły Nagrody pod przewodnictwem prof. dra hab. Mariusza Ziółkowskiego, w tym m.in. starosta Janusz Mielczarek i Jacek Ziółkowski - pełniący funkcję Sekretarza Kapituły. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne tegoroczna Gala odbyła się w bardzo ograniczonym zakresie.

Kapituła Nagrody im. Benedykta Polaka, zdecydowała się wyjątkowo w roku 2020 przyznać nagrodę trzem, a nie jak dotychczas dwóm osobom. Nagrodzonymi w tegorocznej edycji zostali: ksiądz profesor Wojciech Bęben za prowadzone przez 27 lat badania nad zwyczajami Aborygenów, łotewski profesor Eriks Jekabsons - wskazujący na wspólną historię naszych narodów i pochodzący z Włoch profesor Gaetano Platania, który zgłębiał relacje polsko - włoskie i XVII-wieczną historię Polski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

* Klikając „Zaznacz wszystkie” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody.

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.