Reklama

Reklama

Motorowerzysta z dożywotnim zakazem

Opublikowano: 12 października 2020 15:13
Autor: ksz, info: KPP Łęczyca

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

aktualnosci Policjanci wydziału ruchu drogowego w miniony weekend zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych kierowców. Trzech z nich to rowerzyści, a kolejni to kierowcy pojazdów mechanicznych. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 49-letni motorowerzysta. Nie dość, że kierował pojazdem mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie, to jeszcze złamał dożywotni zakaz.

Reklama

Policjanci z wydziału ruchu drogowego łęczyckiej komendy od piątku do niedzieli zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych kierowców. Trzech z nich to rowerzyści, których mundurowi ukarali mandatami. Prawo jady stracił 45-latek, który wsiadł za kierownicę samochodu osobowego w stanie po użyciu alkoholu. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 49-letni motorowerzysta. Tego kierowcę policjanci zatrzymali w niedzielę na terenie gminy Łęczyca. Nie dość, że łodzianin kierował pojazdem mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie, to złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Łasku. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Naruszenie sądowego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwi kierowcy to jedno z największych zagrożeń w ruchu drogowym. Dlatego policjanci nadal będą prowadzić intensywne działania zmierzające do eliminowania z ruchu drogowego kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających. Pamiętajmy, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Takie zgłoszenie może uratować komuś zdrowie a nawet życie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

* Klikając „Zaznacz wszystkie” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody.

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.